Warsztaty - Domowa Świetlica
509 566 721 | kontakt@domowaswietlica.com

Laboratorium Juniora

Zajęcia z „Laboratorium juniora będą prowadzone w formie warsztatów, w czasie których uczestnicy będą w miarę możliwości i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wciągani w wykonywanie wielu cudownych doświadczeń. Ponadto dla każdego tematu przygotowany jest zestaw eksperymentów, które uczestnicy wykonają samodzielnie. Pierwsze zachwyty, pierwsze samodzielne reakcje chemiczne, pierwsze samodzielne doświadczenia naukowe GWARANTOWANE 🙂

Bardzo naukowe i trudne z pozoru zagadnienia ubieramy za każdym razem w przyjemny i wesoły temat, a ogrom wiedzy naukowej przekazujemy w sposób łatwy, prosty i dla każdego przystępny. Wzbudzamy ciekawość świata i znacznie poprawiamy pęd do nauki.

Jedyne czego potrzebujemy to młodych, chłonnych i ciekawych świata dziecięcych umysłów, by przez zabawę poznawać to wszystko, co nas otacza.

3 środy w miesiącu godzina 17.00

Cena 35 zł / dziecko

Mały Aptekarz

Warsztaty Mały Aptekarz dla dzieci są jedyne w swoim rodzaju, oryginalne, ciekawe, twórcze i pachnące. Dzieci odkrywają tajniki farmacji same sporządzając różności w oparciu o przygotowane podstawowe przepisy, zgodnie z zasadami, wykazując się pomysłowością przy dobieraniu dodatków. Sporządzone własnoręcznie preparaty zabierają ze sobą do domu.

W wyniku naszej pracy powstają różne różności, które są zdrowe, bezpieczne i zawsze pięknie pachnące ☺

WARSZTATY RĘKODZIEŁA

Co robimy podczas zajęć?
– zabawki
– różności z modeliny oraz filcu
– ozdoby z drutu
– oryginalną biżuterię
– ozdoby świąteczne
– torby
– papierową wiklinę
– makramowe plecionki
– szydełkujemy
– rozmaitości na drutach
– aromatyczne kule do kąpieli
– dekoracje z masy solnej i masy piaskowej

Ruszamy także z sekcją „DIY Experiments”, w ramach której będziemy robić m.in:

– silly putty z pigmentem termochromowym

– struktury przestrzenne

– magnetyczne i bańkowe obrazy

– solne wahadło

– własną odbijającą się piłeczkę

– błyszczące bransoletki

– małe elektryczne tancereczki

– i wiele wiele innych

Nasze zajęcia:
1. wzmacniają rozwój umiejętności manualnych (małą motorykę) 2. dają poczucie sukcesu – każdy przekona się, że samodzielnie można stworzyć coś z niczego 3. rozwijają kreatywność – dziecko nabierze umiejętności spojrzenia na przedmiot z innej perspektywy

czwartki godzina 14.30

Cena zajęć 35 zł

WARSZTATY EDUKACYJNO-LITERACKIE 

Zapraszamy na 45-minutowe warsztaty lub spotkania czytelnicze dla dzieci w wieku 3-10 lat.

  • Abecadło z pieca spadło: 4-6 lat

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania i powstawania książek, wiersz „Abecadło” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter, zadania edukacyjne m.in. dopasowywanie wielkich i małych liter, zabawy w ruchu i opowiadanie bajki.

 

  • Gdzie są moje okulary? 6-7 lat.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania i powstawania książek, wiersz „Okulary” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter i przyimków, zadania edukacyjne m.in. szukanie niespodzianki, zespołowe układanie puzzli, zabawy w ruchu i opowiadanie bajki.

 

  • Paweł i Gaweł: 6-8 lat.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania i powstawania książek, wiersz „Paweł i

Gaweł” Aleksandra Fredry czytany z udziałem dzieci. Podczas spotkania dzieci poznają

życie i wiersze polskich poetów: Aleksandra Fredrę, Juliana Tuwima, Jana Brzechwę i Marię Konopnicką.

 

  • Zwierzęcy alfabet – 5-7 lat

Jest to warsztat, w czasie którego wszystkie aktywności związane są ze zwierzętami:

dzieci ćwiczą alfabet, rozwiązują zagadki i zadania edukacyjne, czytane są wiersze i opowiadana jest bajka, dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat zwierząt.

sobota

Cena zajęć 35 zł

Warsztaty Kulinarne

Na naszych warsztatach będziemy wspólnie poznawać smaki, będziemy przygotowywać zdrowe potrawy, a potem je zjadać. Chcemy, aby nasze dzieci były zdrowe, miały siłę i energię do nauki i zabawy, aby cieszyły się życiem. Jeśli mają dobrze funkcjonować, muszą mieć odpowiednie paliwo. Tym paliwem jest przede wszystkim jedzenie.

Na naszych spotkaniach będziemy się uczyć, co jeść i jak jeść, jak my rodzice mamy robić zakupy, jak przygotować proste potrawy: kanapki, sałatki, zdrowe zapiekanki, koktajle owocowe i warzywne, pysze desery ze zdrowych produktów, przekąski do szkoły… dowiemy się czemu słodycze sklepowe są niezdrowe, znajdziemy sposoby na to, aby warzywa smakowały. Będziemy robić też słodkości ze zdrowych produktów. Zapraszam wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy i nauki zdrowego gotowania.

Cena 35 zł

ZDROWA RODZINA – CYKL WARSZTATÓW DIETETYCZNYCH

8 warsztatów – spotkań które pomogą Wam utrzymać siebie i Wasze rodziny w zdrowiu, w sposób mądry, szybki i bardzo przyjemny. Jest to mój autorski program inspirowany materiałami i wykładami *

1. Warsztat dietetyczny jak Szybko gotować, mądrze gotować i kupować, nie wyrzucać resztek.

2. Odżywianie dzieci, jak karmić niejadki i te ze zbyt dużą wagą, jak karmić dzieci w chorobie, jak wzmacniać odporność u dzieci.

3. Super Foods – produkty 21 wieku o działaniu przeciwnowotworowym i przeciwstarzeniowym, jak zachować zdrowie i młodość.

4. Zdrowie Kobiety – postępowanie dietetyczne w zależności od przeżytych lat; dzieciństwo, dojrzewanie, okres rozrodczy, klimakterium, okres po klimakterium. Łagodzenie dolegliwości kobiecych w poszczególnych okresach życia. Rola wzmacniania i oczyszczania organizmu.

5. Jak przeprowadzić detox organizmu, aby nie być głodnym, mieć siłę i dobre samopoczucie.

6. Jak skutecznie się odchudzać, zmiana sposobu myślenia o sobie i o odżywianiu.

7. Dobre bakterie – rola wewnętrznej mikroflory organizmu, naturalne źródła probiotyków, jogurty, zakwasy warzywne, domowe produkcje, bioemy.

8. Warsztaty dla dzieci – jak sprawiam, że dzieci zjadają w ciągu 2 godzin kilka kilogramów owoców i warzywJ wspólne przygotowanie koktajli warzywnych i owocowych, szaszłyków warzywno-owocowych, sałatek – jak polubić warzywa i owoce.

Warsztaty dietetyczne – cykl 8-u warsztatów – to są warsztaty dla rodziców raz w miesiącu w sobotę od 9.30 do 11.30.
Cena za dwugodzinny warsztat 100 zł 

Ruch, ruch, ruch to dzisiaj wielka moda.
Ćwicz ćwicz ćwicz to dobre jest dla zdrowia

 

Ruch, ruch, ruch to dzisiaj wielka moda.
Ćwicz ćwicz ćwicz to dobre jest dla zdrowia

Zapraszamy na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, gdzie pod okiem fizjoterapeuty dzieci nie tylko będą wykonywać ćwiczenia korygujące postawę ciała i wadliwe ustawienie stawów, ale także dowiedzą się m.in.:

„Co to są zajęcia korekcyjne? „

Jak i dlaczego należy poprawnie siedzieć?”
”Po co nam kręgosłup i jak o niego dbać?”

Zapewniamy program ćwiczeń odpowiedni do wieku i potrzeb dziecka, małe, kameralne grupy oraz wykwalifikowanego instruktora.

 

Zajęcia odbywają się w czwartki od 16:00 do 16:45
Cena zajęć 30 zł

KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA

Domowa świetlica oferuje możliwość skorzystania z konsultacji fizjoterapeutycznej, prowadzonej przez mgr fizjoterapii, absolwentkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, terapeutkę metod m.in. PNF, NDT Bobath, Kinesiology taping.

Konsultacja fizjoterapeutyczna obejmuje kompleksowe badanie pacjenta:

wywiad, analiza postawy ciała, badanie funkcjonalne, specjalistyczne testy diagnostyczne, palpacja, cena badań obrazowych (rtg, usg, mri, tc).

Na podstawie badania określony zostaje rodzaj schorzenia i jego zaawansowanie, możliwości i rezultaty terapii, indywidualny plan rehabilitacji oraz instruktaż ćwiczeń do domu.

Cena konsultacji 60 zł

To Top