Mama i Ja - Domowa Świetlica
509 566 721 | kontakt@domowaswietlica.com

Wspólne gry i zabawy

Podczas zajęć to właśnie obecność rodzica sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętnie podejmuje zabawę. Rodzic jest dla nich przewodnikiem w poznawaniu świata więc wspólnie spędzony czas procentuje wzmocnieniem więzi i mnóstwem radości. Pierwsze lata życia są najważniejszym momentem dla rozwoju Twojego dziecka, które w sposób naturalny przyswajają wiedzę i nabywa coraz to nowych umiejętności.

W kameralnej grupie stworzymy okazję do zabawy rozbudzającej zmysły
i wyobraźnię. Grając na prostych instrumentach poznamy świat dźwięków. Muzyka jest ważnym elementem zabawy ponieważ posiada walory edukacyjne. Podczas zajęć dostarczamy dzieciom bodźców słuchowych, wzrokowych, dotykowych, które w połączeniu wpływają na zwielokrotniony odbiór muzyki, pozwalają odczuwać rytm na własnym ciele, a piosenka to znakomita forma umuzykalniania. Dzieci bawiąc się doskonalą koordynację ruchową, kształcą uwagę i pamięć, uczą się wyrażać emocje. Wesołe zabawy paluszkowe i masażyki wprowadzane na zajęciach przyczynią się do wzbogacenia słownictwa, poprawią sprawność manualną, a ich zaletę stanowi to, że można je powtarzać zawsze i wszędzie, gdy przyjdzie nam na to ochota.

 

Czas na relaks i pogaduchy

kawa

Co to są warsztaty muzyczne?

Dzieci podczas zajęć muzycznych poznają różne sposoby poruszania się, uczą się rozpoznawania i tworzenia rytmów, melodii, uczestniczą w pląsach i zabawach z zastosowaniem różnych metod nauki muzyki podczas zabawę. Dzięki zajęciom świat dźwięków staje się bliższy i bardziej zrozumiały. Jest to bardzo ważne w rozwoju najmłodszych, ponieważ wytwarzanie dźwięków przy pomocy przedmiotów z najbliższego otoczenia i spontaniczne muzykowanie jest nauką głębszego rozumienia muzyki, własnego ciała i głosu.

Od kiedy zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Zajęcia muzyczne są przeznaczone dla dzieci od 6 miesiąca życia, kiedy dziecko zaczyna ciekawić się otoczeniem i reaguje na bodźce z zewnątrz. Zajęcia muzyczne wspomagają rozwój dziecka i uczą dzieci obcować ze sobą i innymi mamami. Dzieci stają się bardziej otwarte na świat i szybciej opanowują wszelkie czynności.

Zajęcia z instruktorem odbywają się we wtorki o godzinie 10.00 i trwają 45 minut. Zajęcia są prowadzone łącznie: dziecko + opiekun. Następnie do godziny 11.30 dzieci mają swobodną zabawę integracyjną, a mamy czas na wspólne rozmowy, kawę i ciastko.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 18 miesiąca życia. Cena za pojedyncze zajęcia wynosi 40 zł, płacąc za miesiąc z góry 35 zł.

To Top