Klub Malucha - Domowa Świetlica
509 566 721 | kontakt@domowaswietlica.com

Zajęcia dla dzieci w wieku 1,5-3 lata.

W tym wieku maluch potrafi już chodzić, ma coraz sprawniejsze rączki, wiele rozumie i mówi. Jest ciekawy świata i należy to wykorzystać, aby dziecko zdobywało nowe umiejętności, rozwijało inwencję twórczą. W tym celu podczas spotkań wykorzystamy różnorakie formy zabawy.

Zajęcia adresowane są do dzieci, które wkrótce rozpoczną edukację przedszkolną i ma na celu :

1. Kształtowanie umiejętności społecznych

Dziecko potrafi przedstawić się w  grupie, używa zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia, aktywnie uczestniczy w zabawach wymagających prostych form współdziałania, np. ustawianie się w pociąg, w pary, w kręgu, aktywnie uczestniczy w zabawach integracyjnych, np. z chustą animacyjną, szarfami, woreczkami, zwraca się do innych dzieci po imieniu, rozpoznaje rówieśników w grupie uczestniczy w zabawach relaksacyjnych, odpoczywając przy muzyce, odkłada akcesoria, instrumenty po zakończonej zabawie, grze

2. Rozwijanie wrażliwości słuchowej

Dziecko rozróżnia dźwięki z najbliższego otoczenia, rozpoznaje dźwięki wydobywane z różnych instrumentów (klawesy, tamburyn, marakasy, janczary itp.) różnicuje dźwięki głośne i ciche, wysokie, niskie itd. ,określa tempo: szybko, wolno, słucha piosenek śpiewanych przez instruktora, słucha różnych rodzajów muzyki, w tym klasycznej, śpiewa piosenki dostosowane do jego możliwości głosowych, reaguje na zmiany w muzyce według wskazówek instruktora, aktywnie uczestniczy z grupą w opowieści ruchowej inspirowanej muzyką.

3. Rozbudzanie umiejętności związanych z poznawaniem świata:

Dziecko rozpoznaje wybrane zwierzęta ,obserwuje zmiany zachodzące w przyrodzie w czterech porach roku: jesienią – liście zmieniają kolory, opadają, zimą – pada śnieg, jest zimno, wiosną – rośnie trawa, kwitną kwiaty itp.

4.Wspieranie aktywności  twórczej:

Dziecko eksperymentuje z mieszaniem barw: miesza kolory, maluje dłonią, palcami, stopami, pędzlem, kłębuszkami waty na dużych formatach, tworzy swobodne, kolorowe kompozycje, lepi z  kolorowych mas plastycznych, nakleja gotowe elementy na kartkę w dowolny sposób i według poleceń, wykonuje ćwiczenia manipulacyjne

 

5. Rozwijanie orientacji przestrzennej:

Dziecko wskazuje, nazywając części swojego ciała i drugiej osoby: głowa, ręce, nogi, brzuch, określa swoje położenie w przestrzeni, używając zwrotów: jestem tu, to jest z przodu, to jest z tyłu, to jest wysoko itp. porusza się w przestrzeni według poleceń.

Zajęcia z instruktorem odbywają się w piątki o godzinie 10.00 i trwają 45 min. Łączny czas 2 godziny. Dzieci zostają bez opiekunów, uczą się samodzielności. Pozostały czas to swobodna zabawa integracyjna, zabawy logopedyczne, mycie rączek, zjadanie samodzielnie ulubionej przekąski przyniesionej z domu np. jogurt, deserek, chrupki.

Dlaczego dzieci lubią zajęcia plastyczne?

Dzieci od najmłodszych lat lubią zajęcia plastyczne, poznają nowe struktury, glinę, plastelinę, masę solną, piasek kinetyczny, farby, mazaki. Dzieci mogą dotknąć tych rzeczy, zobaczyć, powąchać, pobrudzić się nimi, malować, ugniatać, tworzyć, nadawać kształt i kolor.

Jak zajęcia plastyczne wpływają na rozwój dziecka?

Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię i kreatywność,  dają możliwość poznać nowe struktury i kolory, ugniatanie i nadawanie kształtów masom plastycznym wzmacnia i wyrabia rączkę dziecka, co przekłada się na łatwiejsze opanowanie nauki pisania.

Zajęcia z instruktorem odbywają się w piątki o godzinie 10.00 i trwają 45 min. Łączny czas 1,5 godziny. Dzieci zostają bez opiekunów, uczą się samodzielności. Pozostały czas to swobodna zabawa integracyjna, zabawy logopedyczne, mycie rączek, zjadanie samodzielnie ulubionej przekąski przyniesionej z domu np. jogurt, deserek, owoc.

Cena za 1 spotkanie  wynosi 40 zł. Płacąc za miesiąc z góry 35 zł za 1 zajęcia.

To Top